piątek, 17 maja 2013

Aula Starego BUWu, Kampus Główny UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) 29 sroda zapraszamy

SRODA 29-ty GODZINA 20.15

NANGA DREAM

29.05.2013

25_29.05.2013_Nanga
Historia wypraw-marzeń w niesamowitych obrazach i słowach. Tomasz Mackiewicz opowie o trzech próbach zimowego zdobycia Nanga Parbat - Nagiej Góry, Góry Królewskiej. Jeden z dwóch, oprócz K2, ośmiotysięczników nie zdobytych jeszcze zimą, stał się miłością, zdrową obsesją i wielką namiętnością dwóch szaleńczo rozważnych wspinaczy, włóczykijów, podróżników - Marka Klonowskiego i Tomka Mackiewicza.
Ich Nanga Dream, w który od trzech lat angażują swoje siły i środki własne, stał się inspiracją dla wielu do spełniania marzeń i realizowania choćby i najtrudniejszych zamierzeń mimo wszystko. W tym roku Czapkins, czyli Tomek, wspiął się samotnie najwyżej od 1996, kiedy to Polak - Zbigniew Trzmiel podczas wyprawy pod kierownictwem Andrzeja Zawady, zawrócił 300 m od szczytu.
Kontynuując dzieło Zawady - Klonowski i Mackiewicz zapisują kolejną piękną kartę zimowych wspinaczek Polaków w Himalajach.

Ania

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chetnie.. Ale kiedy ? Trudno zaplanowac.. :) Duzo na glowie bowiem :)

   Usuń
 2. Czy w tym roku Nanga zimą? bo wiem że tam w tym roku będzie ruch jak na evereście, chyba 5 albo 6 ekip jedzie zimą atakować nangę,ale chyba tylko jedna ekipa szykuje się na drogę shella, aczkolwiek Moro i Urubko szykują nową traskę ,no i nową drogę zapowiedziała mieszana międzynarodowa expedycja...szkoda w tym sensie że chciałbym żeby to Dr. Czapkins stanął tam pierwszy zimą i utarł nosa słoniowi:D

  OdpowiedzUsuń