niedziela, 15 lutego 2009

SALEWA Khan Tengri Trawers 2009
Khan Tengri Part 1 from czapkins on Vimeo.i część druga

Khan Tengri Part 2 from czapkins on Vimeo.

SALEWA glownym sponsorem projektu KHAN TENGRI TRAWERS 2009
16go lipca 2009 rozpoczyna się mój wyjazd do Kyrgystanu. Planowana podroż do 17sierpnia. Cel wyjazdu to Pld. Wsch. gran Khana Tengri droga Voronina, zejście grania zachodnia przez kuluar Siemionowa droga normalna. Droga do bazy bez helikoptera 80 km lodowcem Inylczek+ powrót. Zapowiada się ciekawy czas w pięknych wielkich górach Tien Szanu.

Kirgistan

Mała republika wysoko w górach. Kumys, baranie oko, niezdobyte jeszcze szczyty i ciężki sowiecki klimat. Azjatycki kierunek off the beaten path.

Kulturą Kirgistan różni się sporo od Polski. Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Jak to w Azji - mało komu się śpieszy, nic nie jest na czas, a pytając "kiedy"? zazwyczaj dostaniemy odpowiedź „sczjas” (czyli zaraz, niebawem). Może to oznaczać 10 minut, pięć godzin lub cokolwiek innego.

Jazda niewyobrażalnie zatłoczoną marszrutką przez kilka godzin z plecakiem na kolanach oraz lokalną muzyką disco podkręconą na maksa także jest ciekawym doświadczeniem.

Strój, mimo że to oficjalnie kraj islamski, raczej dowolny. Ewentualnie, w wiejskich rejonach na południu kraju (Osz, Andidżan), kobiety nie powinny być nadmiernie rozebrane. Generalnie gdy nie wiadomo jak się zachowywać, lepiej zachowywać się porządnie. (Mateusz Pilch)

Wielkie podziękowania Firmie SALEWA oraz Piotrowi Bogusławskiemu glownym sponsorom wyprawy. Za wsparcie serdeczne dzięki tez firmie www.wi-tech.pl za telefon sat.
Dzięki wam jest łatwiej ogarnac to wszystko.
Glowny sponsor Jacek Grzedzielski firma SALEWA , producent odzieży oraz sprzętu w wysokie Góry, jak rowniez dla narciarzy i snowbordzistow.
Piotr Bogusławski wspolwlasciciel firmy AutoMapa serdeczne dzięki Piotrek, jesteś wielki.
Witek Kondracki firma WI-Tech profesjonalna obsługa Informatyczna wielu firm na terenie calej POLSKI, a takze wsparcie on-line.
Pld.Wsch gran


Szkic drogi.
Czerwona w gore zielona w dol.Info. Zrodlo Wikipedia
Chan Tengri (w języku ujgarskim Pan niebios lub Pan dusz, w języku tureckim Pan niebios lub Władca Tengri) - góra znajdująca się w centralnej części pasma górskiego Tien-Szan, o wysokości 7010 m n.p.m. (bez pokrywy śnieżnej i lodowej - 6995 m n.p.m.). Położona jest na granicy Kirgistanu (trzecia co do wysokości w tym kraju) i Kazachstanu (najwyższy szczyt), na wschód od jeziora Issyk-kul. Zbudowana z marmuru, dzięki czemu w czasie zachodu słońca przybiera ona barwę purpurową. Jest to drugi co do wysokości szczyt Tien-Szanu (wyższy jest tylko położony od niego na południe Szczyt Zwycięstwa - 7439 m n.p.m.). Inne nazwy szczytu: Khan Tangiri Shyngy, Kan-Too Chokusu, Pik Khan-Tengry, Hantengri Feng.

Do grona sponsorów dolaczyly kolejne dwie
wspaniale firmy . Firma RAB produkująca odzież w Góry oraz Intuition
Kanadyjska firma produkująca kapitalne Linersy .
Ogólnie w wyprawie udział biora. Według kolejności

Z ostatniej chwili. Jest 02.07.09 pare dni temu padl GPS, lekka lipa bo nie mam forsy na nowy. Na szczescie firma GARMIN udostepnila mi jedno ze swoich urzadzen, na czas wjazdu. Jest zatem klasa. Garmin podobnie jak w zeszlym roku dolaczyl do grona sponsorow, wraz ze swoim uzadzeniem outdorowym 60 CSX .


Thank You Nikki Skinner... there is no words for my fellings, just thanks that you are .
Also thank you
Rob & Crystal from Kanada. You made a real good thing for our legs.

Przyjaciele:

Patronat

Patronat objal takze Waldasoo i www.nadajemytv.com
14.07.2009
Wiekszosc rzeczy gotowa. Zostaje tylko pare drobiazgow. Pojutrze start. Blogi spokoj opanowal moja dusze i cialo. Za chwile moge byc w wielkich gorach.

Untitled from tomek mackiewicz on Vimeo.